Facebook
пн-пт: 10:00-18:00
сб-вс: прием заказов
+38 (066) 829 20 23
+38 (093) 562 34 29
+38 (096) 332 74 71

Ugreen HD140 найкращій свого класу

Звідки взялася необхідність нового стандарту.

 Межа пропускної спроможності HDMI версії 2.0b становить 18 Гбіт/с. Якщо взяти сучасний високоякісний фільм у форматі Blu-ray 4K Ultra HD та скористатися всім стеком технологій, то виявиться, що ми наблизимося до максимальної межі існуючого стандарту. Враховуйте, що домашні розваги та комп'ютерні ігри залишаються драйверами зростання для всієї галузі. 4К формат сам собою вимагає досить широкої смуги пропускання. Додайте сюди багатоканальний звук із підтримкою об'єктів (Dolby Atmos або DTS:X), частоту 60 кадрів/сек, семплювання, 10-бітовий колір тощо. Для вирішення цієї проблеми можливо два рішення: додавати нові кабелі або розширювати пропускну спроможність існуючого формату. HDMI кабель відповідає не лише за передачу аудіо-відео сигналу. Частина лінії пропускання кабелю відводиться для обміну службовими повідомленнями між пристроями. Нині цей потік мінімальний. У новому стандарті передбачено можливість повноцінного обміну службовими даними між пристроями. Це відкриває нові можливості у сфері розваг, про які ми дізнаємось у найближчому майбутньому


Що нам надасть HDMI версії 2.1.

 Як Ви вже зрозуміли, стандарт 2.1 – це не тільки про підтримку високої роздільної здатності 8К та 10К. Завдяки високій пропускній здатності кабель зможе надати нам куди більш цікаві можливості, ніж просто висока роздільна здатність картинки. Саме собою збільшення дозволу не є самоціллю. Справа в тому, що роздільна здатність 8К і 10К забезпечує безпрецедентну деталізацію картинки для ТБ і проекторів, які використовуються в домашніх системах. За цим параметром ми впираємося у наші фізичні обмеження. Враховуючи популярні розміри екранів, наше око просто не сприйматиме вищу деталізацію. Є ще один цікавий параметр – частота кадрів. Стандарт 2.1 забезпечує частоту оновлення кадрів 120Гц для 4К контенту та 60Гц для 8К


 Крім високої частоти, HDMI 2.1 підтримує змінну частоту оновлення - це дозволяє отримати плавну та динамічну картинку в іграх при високих дозволах. Завдяки швидкій передачі кадрів вдасться вивести на новий рівень системи віртуальної реальності та зменшити затримку зображення в іграх. Одна з найбільш популярних функцій HDMI кабелю попередніх стандартів - зворотний аудіоканал. Проблема в тому, що на нього відводилася зовсім невелика смуга. Через це аудіосигнал від ТБ стискався до формату стерео. HDMI 2.1 підтримує eARC, завдання якого забезпечити проходження стисненого аудіосигналу. Це спростить налаштування системи, оскільки одного кабелю з eARC буде достатньо для повноцінної передачі багатоканального аудіо від ТБ до ресивера або звукового проектора. У стандарті HDMI 2.1 пропрацювали питання синхронізації аудіо та відео потоків. За рахунок високого дозволу обробка відеосигналу займає значно більше часу, ніж обробка аудіопотоку. Це могло призводити до розсинхронізації звуку та картинки при використанні саундбарів та АВ ресиверів. Для вирішення цієї проблеми використовується система обміну внутрішніми повідомленнями між пристроями, про яку я писав вище. Завдяки цьому вдасться синхронізувати пристрої в режимі реального часу та нівелювати розсинхронізацію. Розробляючи новий стандарт, інженери приділили увагу проблемі перемикання між джерелами контенту, щоб скоротити час реагування. Таким чином, користувачі практично не бачитимуть чорний екран під час перемикання джерел.


Динамічний HDR

 Розширений динамічний діапазон (HDR) – це найістотніше покращення зображення з часів появи Full HD, але може бути ще краще. Якщо ви знайомі з версією HDR від Dolby, Dolby Vision, то ви, мабуть, знаєте, що багато експертів вважають цей формат кращим за інших. Справа в тому, що Dolby Vision може використовувати динамічні метадані. Іншими словами, цей формат постійно змінює динамічний діапазон зображення залежно від того, що відбувається на екрані. В результаті ми отримуємо більш точне, яскраве та, само собою, динамічне зображення.


Недолік лише в тому, що Dolby Vision є пропрієтарною технологією і не кожен виробник хоче платити за ліцензію. Нова версія HDMI 2.1 підійде для всіх видів HDR, включаючи стандартний HDR10 і більш сучасний Technicolor HDR.

Матеріали

 Почнемо із матеріалів. Зовсім вже дешеві кабелі часто роблять зі сталевою або алюмінієвою проводкою всередині, а обидва ці матеріали не найкращі провідники. Тому таких пропозицій варто уникати. Також бувають варіанти з мідним покриттям, яке також зовсім не допомагає. Тому такі варіанти також нам не підходять. Але який матеріал провідника нам потрібен? Напевно, нам треба шукати кабелі із золота чи якогось плутонію? Ні! Простий провідник із міді – ідеальний варіант для передачі цифрового сигналу. І це дуже добрі новини, бо мідь — недорогий матеріал. Тому і мідні HDMI коштують не дорожче своїх сталевих та алюмінієвих побратимів.


Сумісність

 Кабелі HDMI версії 2.1 успадковують усі вимоги та функціональні можливості кабелів попередніх версій, тому можна без проблем підключати старі плеєри та приставки до сучасних 8K телевізорів. Щодо пристроїв, то малоймовірно, що HDMI модулі старих версій підтримуватимуть новий стандарт. Швидше за все, Ви зіткнетеся з обмеженням пропускної спроможності, тобто пристрої будуть працювати і дані передаватися, але можливості 2.1 не будуть використовуватися. Якщо виробник використовував високоякісні комплектуючі при розробці HDMI модулів, то ймовірність, що вони потягнуть новий формат, тому це питання експериментів.

Пропускна спроможність

 За результатами тесту, проведеного з 48-дюймовим телевізором LG CX, вийшло, що пропускна спроможність порту HDMI 2.1 PlayStation 5 обмежена величиною 32 Гбіт/с, в той час як Xbox Series X дозволяє передавати через аналогічний порт до 40 Гбіт/с. На практиці це означає, що при відтворенні гри при кадровій частоті 120 Гц, консоль Sony повинна буде перейти в колірну субдискретизацію Y'CbCr 4:2:2 (зі зниженням кольору), тоді як система Microsoft наступного покоління зможе зберегти оптимальний формат RGB 4 :4:4.


Висновки

 Як бачите, версія HDMI 2.1 відкриває цікаві можливості у сфері домашніх розваг. Наразі в гру вступають виробники аудіо-відео компонентів. Високі швидкості обміну даними дозволять їм запропонувати нові захоплюючі рішення та поборотися за пальму першості на цьому популярному та затребуваному ринку. Слідкуватимемо за новинами. У випадку з консолями нового покоління 
PlayStation 5 або Xbox Series X, кабель версії 2.1 це пряма необхідність для отримання максимально якісного звуку і картинки, що виводиться з консолі. У нас Ви можете придбати кабель HDMI 2.1 від відомого виробника високоякісних аксесуарів Ugreen, наш магазин Onlinemall є партнером тому наші кабелі сертифіковані і з гарантією.Стережіться підробок