Зовнішній диск на Playstation 5

Як зовнішній диск на PS5 частково вирішив проблему з» іншим " простором

Як зовнішній диск на PS5 і частково вирішив проблему з "іншим" простором

Та хто такий цей ваш " Інше»

у новенької консолі не мало проблем на старті, серед яких не те щоб критична, але дуже неприємна: консоль зжирає місце на диску в невідомий розділ «Інше». Що він робить — незрозуміло, якщо відкрити опис в самій системі, там говориться наступне:


Характер використання вашої консолі - цікаво, що це таке взагалі?


Дуже важливо сказати, що «інше» — це не простір, зарезервований під систему, її патчі та інший системний сміття. Використовуване системою простір не видно користувачеві: в системному меню відразу відображається доступний простір на диску за вирахуванням розміру системи — на сьогоднішній день це близько 667,2 ГБ. В консолі встановлений диск розміром 825 ГБ, тобто система забирає під себе 157,8 ГБ. Тому бачити ще щось, що додатково зжирає десятки або сотні ГБ невідомо куди-вкрай неприємно. Якби "Інше" займало 10-20 гігабайт, це було б не так відчутно, проте на практиці це зовсім не так:


у деяких це доходить взагалі до 200. Чудово, чи не так?


У нашому випадку "Інше" займало 150 ГБ, і на ігри залишалося всього приблизно 500 ГБ доступного простору. Це цілком допустимо для 2013 року (наприклад, на старті графонистий Killzone Shadow Fall важив 40 ГБ), але не дозволено для 2020, де COD Cold War на старті важить більше 100 ГБ і однозначно точно простежується тенденція що далі гри будуть тільки рости. На сьогоднішній день на реддіті поступово з'являються незадоволені пости про це питання. У той же час Sony не дає чітких коментарів щодо цієї проблеми.

відразу після відновлення зі старою PS4 розділ "Інше" роздутий на кілька сотень гігабайт

Ми перенесли ігри зі старою PS4 Pro, так як порахували що зможемо перенести всі свої налаштування, скріншоти і записи екрану, а не тільки гри. Це виявилося не так, консоль перенесла збереження і самі ігри, а решта консоль не переносить. Більш того, ця процедура викликає такі ускладнення:

відразу після завершення процедури перенесення «Інше» роздулося на 600 ГБ. Через якийсь час цей простір почав поступово зменшуватися і стали з'являтися гри — мабуть консоль «втупую» завантажує з PS4 шматок файлової системи, а потім локально намагається перетворити в необхідний формат кожну гру окремо. Цей процес зайняв кілька годин і зупинився на 100 ГБ. Не особливо критично, якщо вас влаштує чекати якийсь час, але швидше буде завантажити все з інтернету.

· На реддіті і форумах у деяких виникає проблема з тим, що розпакування ігор з «іншого» застряє і не триває, при цьому перезавантаження, видалення і перевстановлення ігор не допомагає. Ця проблема вирішується тільки скиданням консолі до заводських налаштувань.

* Після перенесення ігор зі старої консолі деякі з них відмовляються запускатися.


саме деякі: У мене велика частина ігор виявилася робочою, проте парочку — не працювали. Швидше за все, проблема криється десь в перетворенні образу старої гри на новій консолі, чому гра виявляється пошкодженою. Вирішується ця проблема просто видаленням і ручною установкою тієї ж самої гри з магазину. За підсумком, толку від процедури перенесення даних зі старої консолі на нову-дуже мало. Ця процедура навіть здається шкідливою, так як може просто заповнити «інше» не видаляється сміттям без можливості його видалення. Якщо у вас хороший Інтернет і ви можете все Завантажити онлайн-то процедуру перенесення даних краще уникати.

Висновок 1

Краще налаштувати консоль з нуля, вручну завантажити ігри і завантажити збереження з хмари

PS5 не завантажує гри в розділ «Інше»

На реддіті неодноразово зустрічаються коментарі від користувачів, які стверджують що консоль викачує спочатку гру в розділ «Інше», а лише потім переміщує в розділ «Ігри». Однак це не правда. Якщо ви поставите скачуватися гру, то ще не скачавшись, розділ "Ігри" буде збільшений еквівалентно розміру самої гри — тобто консоль відразу резервує необхідне місце під гру в правильному розділі на диску і відразу коректно це відображає. Відповідно, навіть якщо ви закінчите всі свої завантаження ігор з мережі, то розділ «Інше» нікуди не дінеться. Також, варто сказати, в розділ "Інше" не потрапляють збереження або Запис екрану — для цього існують інші розділи на диску. Крім цього, якщо змінити час автоматичного запису екрану в тлі, це абсолютно не вплине на розділ «Інше».

ігри для PS5 впливають на «інше»

Розділ "Інше" збільшується поступово в міру установки ігор, навіть якщо ви не робили перенесення і ставите тільки PS5 гри на повністю порожню консоль:


тільки що розпакували нову консоль і встановили Astrobot і Fortnite (обидві гри адаптовані під PS5), а інше вже виросло до 9 ГБ.


Рішення у цієї проблеми немає, тільки купувати в майбутньому розширення диска. На відміну від наступної проблеми, тут «інше» роздувається не так сильно і можна потерпіти. Під PS5 гри місце ще залишається.


маючи Зараз на основному диску тільки 6 PS5 ігор загальною вагою 168 ГБ," Інше " заповнено на 20 ГБ, що в общем-то прийнятно.


ігри для PS4 дуже сильно роздувають «Інше»

Поки що на старті ми маємо трохи PS5 ігор, а значить багато хто з нас продовжать грати в свої улюблені PS4 ігри, але тепер хоч і не з безшовними, але з швидкими завантаженнями. Користувачі слімок в минулому, отримують хоч і залочений, але покращений фреймрейт.